Menu
Your Cart

FAQ

Jak samodzielnie przyciemnić szkło

Jeśli posiadasz pięciopiętrowy budynek biurowy i potrzebujesz zrobić to szybko, oczywiście lepiej skontaktuj się z profesjonalną firmą, zajmującą się przyciemnianiem okien. Zapłacisz za to, ale zrobisz to szybko, a twoja firma cały czas będzie działać.Jeśli masz mieszkanie lub dom, możesz spokojnie zrobić wszystko sam.
Nie uda ci się jeśli kupisz folię, a nie będziesz miał narzędzi i instrukcji. Dlatego zacznijmy od początku:

 1. Postępuj zgodnie z instrukcją przyciemnianie szyb krok po kroku. Możesz się z nią zapoznać tutaj i ocenić czy jest to trudne. Możesz też zapoznać się z zakładką czego nie należy robić.
 2. Jeżeli będziesz dysponował odpowiednimi narzędziami, na pewno ci się uda. Jeżeli twoje zamówienie wyniesie 250 złotych lub więcej otrzymasz także profesjonalny, bezpłatny zestaw do przyciemniania szyb.
 3. Nie wszystkie firmy w Polsce, zajmujące się przyciemnianiem szkła wykonują małe zamówienia. Jeżeli masz do przyciemnienia kilka okien firmie nie opłaca się realizacja takiego zamówienia i albo odmawia, albo żąda dodatkowej zapłaty do wysokości minimalnego zamówienia. Problem mają też osoby mieszkające z dala od dużych miast, gdzie działają wyspecjalizowane firmy, ponieważ pobierają dodatkowe opłaty za dojazd do klienta. To z kolei wpływa na wyższy koszt usługi.
 4. Nie jesteśmy jedyną firmą w Polsce -która sprzedaje folie okienne przez Internet. Wynika to z dużego zapotrzebowania na tego rodzaju usługi oraz liczby osób zainteresowanych samodzielnym montażem. 

W żadnym wypadku nie namawiamy! Jesteśmy jednak przekonani, że każdy jest w stanie samodzielnie nakleić folię na oknach swojego mieszkania lub domu bez pomocy profesjonalnej firmy. Potrzebna jest do tego tylko precyzyjna instrukcja i odpowiednie narzędzia.

Jeśli robisz to pierwszy raz, możesz mieć trudności. Ale jest na to prosty sposób. Przygotuj do tego dwa paski zwykłej klejącej taśmy biurowej. Przyklej je w narożnikach po przeciwnych stronach folii i warstwy ochronnej. Ostrożnie rozłóż ręce na bok. Przezroczysta warstwa ochronna oddzieli się od folii.
Ci, którzy stale pracują z folią, robią to zębami J. Nie polecamy tej metody, bo można w ten sposób łatwo uszkodzić i pozaginać folię. W miejscach załamań może się później nie kleić. 

Naklejanie folii nie jest trudne, jednak jeżeli ktoś robi to pierwszy raz powinien koniecznie zapoznać się z zakładką przyciemnianie szyb folią – instrukcja. Trzeba wykonać wszystkie czynności krok po kroku i nie spieszyć się. Łatwiej jest robić to w dwie osoby. 
Można zmierzyć dokładnie szyby i zamówić u nas folię lustrzaną, dociętą do wymiarów. Wtedy nie trzeba docinać jej przy klejeniu. 

Podstawowy zestaw narzędzi potrzebny do montażu:
 • ostry nożyk do oczyszczenia szyb
 • gumowa ściągaczka do umycia szyb
 • rakla (szpachelka montażowa) do wygładzenia folii i wyciśnięcia roztworu spomiędzy folii i szkła
 • roztwór do montażu folii i umycia szkła
 • spryskiwacz do rozpylenia płynu montażowego
 • ręcznik papierowy (niestrzępiący się)

Jeżeli Twoje zamówienie wyniesie 250 złotych lub więcej, dodamy do niego bezpłatny zestaw do przyciemniania szyb. Będzie w nim wszystko co jest potrzebne do montażu. 

To nie jest trudne. Do każdego zamówienia dodajemy szczegółową instrukcję. Trzeba postępować ściśle zgodnie z nią. Łatwiej to zrobić pracując w dwie osoby.
Na okna zwykłych rozmiarów folię nakleja się bez większego trudu. Duże okna wymagają większej dokładności i uwagi. 

Dokładność cięcia jest bardzo duża. Dopuszczalne odchylenie wynosi 0,01 mm na 1 metr. Błędy, które się pojawiają w większości wypadków powstają przy zdjęciu wymiarów przez klienta.
Przyciemnianie szyb najlepiej wykonywać, w warunkach gdy nie ma kurzu i pyłu. Lepiej poczekać na zakończenie wszystkich prac budowlanych i remontowych oraz posprzątać pomieszczenia. Wówczas pod folię nie dostanie się pył i kurz, a ekipa remontowa nie uszkodzi folii okiennej.
Aby usunąć folię należy podważyć jej narożnik cienkim nożem, a następnie pociągnąć z siłą. Folia zacznie odstawać. Można ją zdjąć w całości lub w kilku częściach. Konieczna jest jednak siła męskich rąk. Na szkle prawdopodobnie pozostanie cienka przezroczysta warstwa kleju, którą można usunąć za pomocą ostrego nożyka i roztworu mydła. Nie używaj ostrza na sucho, bo może porysować szkło. Przeczytaj też uważnie wskazówki w zakładce jak usunąć folię okienną.
Folie okienne nie przyklejają się do ściany. Powinno się je przyklejać tylko na szkle lub na innej idealnie płaskiej i twardej powierzchni jak szkło. Czasem przykleja się ją na pleksi..., ale trzeba być przy tym bardzo ostrożnym.
 1. Właściwe warunki do montażu wewnątrz budynku to odpowiednia temperatura, maksymalna czystość w pomieszczeniu i brak przeciągów. W przypadku montażu na zewnątrz właściwa temperatura oraz wiatr nieprzekraczający 4 metrów na sekundę (gdy będzie silniejszy będzie łopotał folią i wyrwie ją z rąk).
 2. Właściwa temperatura wewnątrz budynku w trakcie montażu powinna wynosić od +10 do +22 stopni Celsjusza. Dopuszczalna temperatura wynosi od +5 do + 40 stopni.  Jeśli temperatura przekracza +22 stopnie folia przyklei się bardzo szybko, dlatego trzeba robić wszystko pospiesznie.
Folię okienną można też montować przy temperaturze +30 stopni, na słońcu, ale wówczas klej działa prawie natychmiast. Można wówczas nie zdążyć jej dobrze rozprowadzić i mogą powstać załomy („strzałki”). Lepiej poczekać do wieczora, kiedy temperatura spadnie i nakleić folię precyzyjnie i bez pośpiechu. 
Jeśli temperatura wynosi mniej niż +10 stopni sytuacja jest odwrotna. Klej bardzo długo wiąże i folia okienna może odstawać na krawędziach. Trzeba ją wówczas stale dociskać. 

Płyn do montażu folii ma kilka funkcji.
 1. Roztwór montażowy pokrywa powierzchnię szkła i warstwę klejącą folii. Dzięki temu klej nie wiąże od razu, a folię można przesuwać na szkle i rozprowadzić równomiernie bez załomów (krok 6). 
 2. Roztwór montażowy jest rozpylany na powierzchni folii (krok 9). Pozwala to na posługiwanie się narzędziami (ściągaczką), nie powodując uszkodzeń folii.

Niektórzy przygotowują płyn do montażu folii ze środków myjących dostępnych w domu. Nie radzimy tego, ponieważ taki roztwór może zmienić kolor folii. Zalecamy jedynie szampon JOHNSON’S BABY (UWAGA! Bez domieszek) oraz profesjonalny płyn do montażu folii FILM-ON.
Jeżeli wartość waszego zamówienia wyniesie 250 złotych lub więcej, otrzymacie bezpłatny zestaw narzędzi i koncentrat do sporządzenia roztworu montażowego.

Tak. Wszystkie oferowane przez nas folie okienne mają warstwę klejącą, tak by ułatwić i przyspieszyć montaż. Trzeba jedynie zdjąć z folii warstwę ochronną.
Do montażu będą przydatne niektóre narzędzia, a przynajmniej rakla (ściągaczka). Na YouTobe możesz zobaczyć filmiki, na których folie są naklejane przy pomocy karty kredytowej… W rzeczywistości, jeśli przyjrzysz się z bliska zobaczysz, że to nie najlepszy sposób, a efekt wygląda naprawdę źle. Karty kredytowe nie usuwają całego roztworu montażowego i uszkadzają folię. 
Tak. Poza wymaganiami dotyczącymi temperatury folię należy montować na oknach w warunkach, w których nie ma kurzu, brudu i przeciągów, ponieważ wirujące w powietrzu drobinki natychmiast przylegają do warstwy kleju na folii.
Mgiełka to resztki roztworu montażowego, który pozostał między folią a szybą po zakończeniu montażu. Całego roztworu nie można usunąć co ma związek z właściwościami kapilarnymi cieczy, dlatego około 35% płynu (35 gram na 1 metr kwadratowy) pozostaje pod folią. Aby odparował potrzeba czasu. Po 3–7 dniach pod folią będzie pozostawać już tylko 10–15% płynu, a na odparowanie całości potrzeba około 20–30 dni (w zależności od pogody i pory roku). Po całkowitym odparowaniu roztworu montażowego widok przez szybę będzie czysty i wyraźny.

Pytania – odpowiedzi

Proponujemy trzy formy płatności. Składając zamówienie można wybrać jeden z nich: 
 • Płatność kartą kredytową lub kartą debetową.
 • Przelew bankowy na podstawie faktury.
 • Płatność PayPal. 
Nasza strona posiada certyfikat bezpieczeństwa. Wszystkie informacje i płatności są chronione, a informacje o nich nie będą udostępniane osobom trzecim.

Tak, lustrzana folia okienna tak jak i inne, które sprzedajemy jest identyczna w 100% z tymi na fotografiach w naszym internetowym sklepie. Poświęcamy temu wiele czasu i uwagi, aby fotografie były doskonałe. Wykonane przez NAS fotografie studyjne oraz fotografie obiektów są robione w różnym czasie i w różnych warunkach. 
Wszyscy korzystamy z komputerów i telefonów, ale jeżeli chcecie, to przed zakupem możecie otrzymać bezpłatne próbki i zobaczyć jak wyglądają w rzeczywistości folie, które was interesują.

Wszystko co sprzedajemy posiadamy w magazynie. Wszystkie folie okienne są więc dostępne. Zdarza się jednak, że niektóre pozycje kończą się, lub oczekujemy na ich dostawę. Staramy się jednak jak najszybciej aktualizować informacje o dostępności produktów w naszym sklepie internetowym.
Przy dostawach zamówień na obszarze całej Polski korzystamy z usług firmy kurierskiej UPS. Gwarantuje ona niezawodny i wygodny transport oraz usługę pozwalająca na śledzenie przesyłki i zarządzanie nią.
Możecie otrzymać bezpłatnie próbkę wybranej folii matowej i każdej innej znajdującej się w naszej ofercie. Wystarczy że napiszecie e-mail  podając adres do dostawy i nazwę folii.
Tak, można zamówić u nas folię, dociętą według waszych wymiarów.  Cięcie odbywa się na maszynie CNC z pozycjonowaniem laserowym i dokładnością do 0,1 mm na 100 cm. W ten sposób można kupić potrzebny detal bez późniejszego docinania.
Jeżeli zamówisz folię o standardowych wymiarach towar wyślemy w ciągu 1–2 dni roboczych. Jeżeli wybierzesz folię okienną przyciętą do własnych wymiarów, zazwyczaj wysyłamy ją w ciągu 1–3 dni roboczych. Czas dostawy firmą UPS na całym obszarze Polski wynosi 3–7 dni (w zależności od regionu). 
W naszym asortymencie posiadamy wyłącznie folie okienne wysokiej jakości. Wszystko, co sprzedajemy, ma długi okres użytkowania. W przypadku folii wewnętrznych jest to 9 lat i więcej, a dla folii zewnętrznych 4 lata i więcej. Folie samochodowe mają trwałość 4–7 lat w zależności od modelu. Wszystko co sprzedajemy, sprawdziliśmy na własnym doświadczeniu w ciągu wielu lat. Folie z naszego asortymentu nie pękają, nie blakną i nie odklejają się.
Tak, nasze towary dostarczamy również na Słowację i do Rumunii. Koszty i warunki dostawy są takie same jak dla klientów z Polski. Transport zapewnia również firma UPS
Tak, dostarczamy je firmą kurierską UPS bezpośrednio do rąk klientów na wszystkie adresy w Polsce.
Nasza firma została założona w 2009 roku. Początkowo zajmowaliśmy się montażem folii i przyciemnianiem szkła. Od 2014 roku sprzedajemy folie okienne przez Internet do różnych krajów Unii Europejskiej. W Polsce działamy od 2019 roku.
To nie jest trudne. Do każdego zakupu dołączana jest szczegółowa instrukcja przyciemniania szyb w obrazkach. Więcej możecie dowiedzieć się też w zakładce pytania – odpowiedzi przyciemnianie szyb samemu.
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.