Dlaczego należy stosować płyn do montażu folii    

OBOWIĄZKOWO stosuj płyn do montażu folii, dzięki temu delikatnie się przesuwa i równomiernie układa na powierzchni szkła. Płyn zapobiega też natychmiastowemu przyklejeniu się folii do szkła.

Płyn do montażu folii okiennej należy nałożyć równomiernie za pomocą spryskiwacza na 3 powierzchnie:

 1. na powierzchnię szkła
 2. na klejącą stronę folii po zdjęciu osłonki
 3. na zewnętrzną powierzchnię folii

Dzięki temu ściągaczka (rakla) łatwo przesuwa się po folii, równomiernie układa ją na szkle i usuwa roztwór montażowy spomiędzy szkła i folii.

!!! Gdy stosuje się płyn do klejenia folii, folia układa się równomiernie, nie marszczy się oraz nie tworzą się na niej załomy i pęcherzyki powietrza.

Na sucho, bez roztworu montażowego nakleja się folie reklamowe lub winylowe, natomiast folię do szyb można naklejać jedynie na mokro za pomocą roztworu montażowego.
Specjalny koncentrat lub szampon? A może detergent?

Do przygotowania płynu do naklejania folii używamy szampon dla dzieci Johnsons Baby bez dodatków. To sprawdzony środek, który podpatrzyliśmy u specjalistów od nakładania folii podczas szkolenia w USA. W szamponach dla dzieci nie występują olejki i agresywne barwniki. Poza tym bardzo łatwo można obliczyć właściwe proporcje. Nie używamy detergentów i innych szamponów. Detergenty mogą zmienić kolor folii. Sczególnie wrażliwa jest na to folia matowa

Do montażu można stosować specjalny koncentrat Film ON (LLumar), jednak nie zauważyliśmy jakiejkolwiek różnicy w jego składzie i działaniu, a jego zakup w Polsce może być trudny. 


Jak przygotować płyn do montażu folii okiennej. 

Płyn do montażu folii okiennej należy przygotować według określonych proporcji. Zwykle jest to 1–2 krople szamponu na 1 litr wody o temperaturze pokojowej, jednak w każdym wypadku należy podejść do tego indywidualnie. Proporcje szamponu w płynie do montażu folii okiennych mogą ulec zmianie w zależności od:

 1. Odczynu pH wody – w różnych rejonach woda ma różny odczyn pH i może pienić się w różny sposób.
 2. Różnic temperatury wody i szkła – gdy w pomieszczeniu panuje temperatura 20 lub 28 stopni szampon będzie pienił roztwór w różny sposób.
 3. Wielkości folii – naklejenie większych elementów folii wymaga użycia silniejszego roztworu.
 4. Rodzaju folii – na przykład, folie antywłamaniowe wymagają słabszego roztworu montażowego niż folia wenecka.


 • Na metry bieżąceszerokość  30 cm, 50 cm, 100 cm i 152,4 cm. Wystarczy podać potrzebną ilość metrów bieżących. 
 • Docięte na wymiarkupujesz detale gotowe do montażu. Musisz podać wymiary (wysokość i szerokość) oraz liczbę detali. System obliczy koszt zamówienia
 • BEZPŁATNE AKCESORIA DO MONTAŻU -Ściągaczka (rakla) i koncentrat roztworu montażowego
Jak sprawdzić czy płyn do przyciemniania szyb jest właściwy

Przygotuj płyn do przyciemniania szyb i spróbuj nakleić próbkę folii. Specjalnie w tym celu, do każdego zamówienia dodajemy bezpłatną próbkę folii. 

 • Jeżeli przy nakładaniu folii powstają załomy i pęcherzyki powietrza to oznacza, że płyn (koncentrat) zawiera zbyt mało szamponu. Należy wtedy dodać do niego pół kropli, dobrze wymieszać roztwór i wykonać kolejną próbę.
 • Jeżeli folia została naklejona, a po przesunięciu po niej ściągaczki (rakli) folia przesuwa się po szybie to oznacza, że roztwór zawiera za dużo szamponu. W tej sytuacji należy opróżnić do połowy spryskiwacz i uzupełnić do pełna czystą wodą. Następnie wymieszać i wykonać kolejną próbę.

Przeczytaj szczegółową instrukcję jak przyciemnić szyby.W przypadku folii do szyb samochodowych trochę inaczej

Do montażu folii do szyb samochodowych zazwyczaj stosuje się silniejszy koncentrat. Można to sprawdzić wizualnie. Jeżeli po rozpyleniu na szkło powstaną małe pęcherzyki piany, roztwór powinien być właściwy. Specjaliści przygotowują płyn do naklejania folii, kierując się własnym doświadczeniem.