Menu
Your Cart
Folia matowa

Folia matowa na szyby – sprawia, że szkło staje się nieprzezroczyste, a przepuszcza światło

Matowa folia do szkła jest nieprzezroczysta z obu stron i chroni przed wścibskim wzrokiem w dzień oraz w nocy. Widok przez szkło z matową folią jest jak za mgłą. Widać jedynie rozmyte kontury przedmiotów i ledwie rozpoznawalne cienie. W przeciwieństwie od folii lustrzanych, także wieczorem, z zewnątrz budynku można zobaczyć jedynie sylwetki i cienie.
Folia okienna matowa w 100% rozmywa widoczność z obu stron szkła

Folie okienne tego rodzaju przepuszczają 80–85% światła, inaczej mówiąc zaciemniają pomieszczenie jedynie w 15–20%. To bardzo mało i spadek oświetlenia jest dla ludzkiego oka niemal niezauważalny. Światło praktycznie swobodnie przechodzi przez tego rodzaju folie w obie strony i nie należy obawiać się, że po naklejeniu folii na okna w pomieszczeniu zrobi się ciemno.


Folie matowe stosowane są na szybach i oknach w wielu różnych  pomieszczeniach, na przykład:

 • W łazienkach, kabinach prysznicowych, toaletach
 • W pomieszczeniach gospodarczych i technicznych
 • Na szklanych przegrodach, ścianach i drzwiach działowych
 • Na oknach zewnętrznych i drzwiach wejściowych 
 • Na szklanych balkonach i balustradach
Folia matująca na okno lub szkło jest łatwa do naklejenia i usunięcia 

Folia matująca jest łatwa do naklejenia na dowolne gładkie szkło lub okno, wprost i bez konieczności demontażu okna, drzwi czy innej szklanej konstrukcji. Jest to prosty i niedrogi sposób, aby zamienić posiadane zwykłe szkło w matowe. 

Nie ma konieczności zamieniać całego szkła na matowe. Czasami wystarczy, by folia matowa sięgała jedynie do wysokości wzroku lub 50 cm od parapetu – to kwestia indywidualnego wyboru. Czasami można zmatowić tylko część szkła, a część pokryć dekoracyjną folią z wzorem.

W razie potrzeby folia matująca może być łatwo usunięta, nie pozostawiając śladów i nie uszkadzając szkła.
Zalety 

 • Okres żywotności 9 lat i więcej (!!! w przypadku folii z naszego asortymentu !!!)
 • Odporność na wodę i wilgoć (w przeciwieństwie do zasłon, co jest bardzo ważne na przykład w łazienkach)
 • Okienne folie matowe łatwo się myją. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i uwagi tak jak wszelkie inne folie do szkła
 • Folię matującą łatwo nakleja się na szkło i łatwo można ją usunąć w razie konieczności

Folia matowa – dwa rożne rodzaje

Folie matowe różnią się od siebie kolorem i fakturą. Folie odróżnia też technologia ich produkcji, zewnętrzny wygląd i nieznacznie różniący się matowy efekt.
Dwa podstawowe typy

 • Folia mleczna na szyby – całkowicie gładka folia białego i szarobiałego koloru dająca w 100% efekt matowego szkła. Matowy efekt tych folii zależy od ich grubości. 
 • Folia mrożona lub inaczej folia szroniona – folia o lekko chropowatej powierzchni imitującej zamrożone szkło 

Oferujemy folie matowe w 5 kolorach – mlecznobiałej, szarobiałej, brązowej lub szarej. Co wybrać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przy wyborze należy kierować się tym, jak folia będzie prezentowała się z otaczającymi ją obiektami. 

Jednym podoba się, kiedy folia wyróżnia się z otoczenia. Innym zależy, by komponowała się z otoczeniem i nie zwracała uwagi. To wszystko kwestia indywidualnych wyborów.

Co wybrać?

 • Możecie kupić folię mleczną SUPER Opal czysto białą jak mleko.
 • Jeśli nie odpowiada wam biały kolor zobaczcie szarobiałą folię Opal.
 • Jasnobeżowa matowa folia Coffee Milk kupowana jest rzadziej, jednak niektórym bardzo się podoba

W każdym przypadku, niezależnie od wybranego koloru, folia matowa na każdym płaskim szkle zapewni doskonały efekt rozmycia i ochroni przed ciekawskim wzrokiem.

Przed zamówieniem folii można otrzymać bezpłatne próbki. Pomoże to dokonać właściwego wyboru.


Model: Coffee Milk
Coffee Milk bardzo jasna folia koloru kawy z mlekiemFolia Coffee Milk jest naklejana na szkło dla uzyskania efektu matowego szkła koloru jasnobeżowego lub koloru kawy z mlekiem. Naklejona na szkło sprawia wrażenie lekkiej mgiełki, nie jest przezroczysta po obu stronach zarówno w ciągu dnia jak i w n..
72.42 zł
Cena netto:72.42 zł
Model: Opal
Folia matowa do okien i szkła w atrakcyjnej cenieFolia matowa do szkła Opal ma biało-szary odcień. Folię matową Opal wybierają ci, którzy nie lubią czysto białego koloru. Tego rodzaju folia bardzo dobrze przepuszcza światło i zasłania widok, nie daje jednak białego mlecznego koloru jak Super Opal.&n..
69.44 zł
Cena netto:69.44 zł
Model: Super Opal
Folia mleczna Super Opal na szkło w atrakcyjnej ceniePolecamy zakup mlecznej folii na szkło dociętej na wymiar. Wystarczy że podasz potrzebne wymiary i liczbę detali. Sprawdź koszt mlecznej folii na szkło bez rejestracji.Zakup mlecznej folii w metrach bieżących nie zawsze jest opłacalny. W zależnośc..
77.95 zł
Cena netto:77.95 zł
Pokazuje 1 do 3 z 3 (1 Stron)
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.