Menu
Your Cart
Folia antywłamaniowa

Folia antywłamaniowa

Folia antywłamaniowa – gruba wielowarstwowa folia, chroniąca szyby przed stłuczeniem i włamaniem. Folia antywłamaniowa wzmacnia szkło jak membrana, utrudnia jego rozbicie i przedostanie przez okno do wnętrza.


Dysponujemy foliami o trzech grubościach. Im folia jest grubsza, tym większy jest poziom ochrony.Grubość folii ochronnych jest znormalizowana i wyrażana w Mil (to międzynarodowa jednostka miary). 1 Mil to 28 mikronów.

  • 8 Mil – folia grubości 220 mikronów.
  • 12 Mil – folia grubości 360 mikronów.
  • 16 Mil – folia grubości 448 mikronów.

Grubość folii podawana jest w danych technicznych. Zwykle, dla ułatwienia producenci podają grubość folii w ich nazwach.

Każda folia ochronna samoprzylepna do szyb jest przezroczysta i niezauważalna po zamontowaniu.  
Folia antywłamaniowa – właściwości

Folia antywłamaniowa jest naklejana na okno od wewnątrz i utrudnia jego zniszczenie. Dosłownie utrudnia!!! 

Okna są wykonane z dwóch lub trzech szyb. Zewnętrzną szybę (bez folii) łatwo rozbić. Szybę wewnętrzną z folią już znacznie trudniej. Aby to zrobić trzeba użyć ciężkiego przedmiotu, jak metalowy pręt lub kamień. Potrzeba do tego dużej  siły i przede wszystkim czasu, aby wielokrotnie uderzyć w szybę.

Szkło pęknie, ale się nie rozpryśnie. Nawet jeśli w szybie powstanie otwór, przeciśnięcie się przez odłamki szkła na folii będzie bardzo niebezpieczne.

Zazwyczaj okazuje się, że choć uda się rozbić szybę, przedostanie się do wnętrza i kradzież są niemożliwe. Powstaje zbyt wiele hałasu i wysiłek jest zbyt duży.


Filmy na YouTube!!!

Na YouTube można zobaczyć bardzo dużo filmów, na których widać nieudane próby rozbicia szkła z folią ochronną. To filmy demonstracyjne. Okna są oklejone folią ochronną z dwóch stron, nawet kilkoma warstwami folii. W taką konstrukcję (folia + folia + szkło + folia) można wbić nawet siekierę. Ale to tylko chwyty reklamowo-marketingowe! Niestety, w rzeczywistości okna nie są tak wzmacniane. To byłoby zbyt kosztowne. Poza tym folie antywłamaniowe bardzo trudno nakleić w kilku warstwach. 

Żaden z producentów nie daje 100% gwarancji ochrony przed rozbiciem szkła!!! 

Jaką grubość wybrać, 8 czy 12 Mil?

To zależy od wielkości okna! Im jest większe, tym grubszą folię należy wybrać. 

  • Cristal 240-8Mil (224 mikrony) – wybierana do szyb średnich rozmiarów. Wystarczająca do wzmocnienia niedużych okien mieszkań na parterze, w prywatnych domach i biurach.
  • Cristal 360-12Mil (336 mikronów) – wybierana do dużych okien i szklanych witryn.
  • Cristal 460 16Mil (440 mikronów) – wybierana do bardzo dużych okien i witryn sklepowych. To bardzo gruba folia, której montaż należy zlecić fachowcom.

Jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę wybierz grubszą folię!
Folia antywłamaniowa – osobliwości montażu

Radzimy, aby przy montażu folii antywłamaniowych częściowo zdemontować okno, zdejmując trzy listwy przyszybowe – dwie bokowe i dolną. Szkła nie należy wyjmować, ale okleić jego całą powierzchnię.

Po złożeniu, listwy przyszybowe docisną krawędzie folii, przez co poziom zabezpieczenia będzie wyższy. Przy próbie rozbicia szkła, folia będzie amortyzować wysiłki i uderzenia intruzów jak bęben.

Demontaż okien plastikowych jest łatwy, natomiast okna drewniane wymagają pomocy specjalistów. W oknach drewnianych listwy montowane są za pomocą silikonu i do ich zdjęcia potrzebne są odpowiednie narzędzia.
Do montażu potrzebne jest odpowiednie narzędzie i większa siła.

Folia antywłamaniowa jest kilka razy grubsza niż folia na szyby innego typu. Dlatego wymaga znacznie więcej wysiłku przy usunięciu roztworu montażowego w trakcie naklejania na szybę. Do tego też niezbędne jest znacznie sztywniejsze narzędzie.

Nie zawsze jest możliwe usunięcie roztworu montażowego w całości. Po naklejeniu folii mogą pod nią pozostać pęcherzyki z płynem. Płyn wyschnie po pewnym czasie. Nie zalecamy przebijania lub nacinania tych pęcherzyków. Może to osłabić wytrzymałość folii i pozostawić ślady.


Cristal 360-12Mil -na wymiar Cristal 360-12Mil -na wymiar
2-3 Days
Model: Cristal 360-12Mil -na wymiar
Bardzo gruba folia antywłamaniowa na szkło Cristal 360-12Mil (336 mikronów)Kup bardzo grubą folię antywłamaniową Cristal 360-12Mil do zabezpieczenia przed włamaniem bardzo dużych okien. Faktyczna grubość 336 mikronów (pełna grubość wraz z osłonką ochronną – 370 mikronów).Folia jest stosowana w celu ..
229.96 zł
Cena netto:229.96 zł
Model: Cristal 240-8Mil -na wymiar
Cristal 240-8Mil do okien średnich rozmiarów do ochrony przed włamaniem i kradzieżą Oferujemy do zakupu grubą folię ochronną Cristal 240-8Mil, która wzmacnia okna i chroni przed włamaniem i kradzieżą. Folia ma grubość 224 mikronów (pełna grubość wraz z osłonką 255 mikronów) i spełnia klasę wytr..
154.72 zł
Cena netto:154.72 zł
Pokazuje 1 do 2 z 2 (1 Stron)
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.