Menu
Your Cart
Folia zabezpieczająca

Kiedy stosowana jest folia zabezpieczająca

Folia zabezpieczająca wzmacnia szkło i chroni przed odpryskami, które mogą powstać podczas stłuczenia. Szkło pokryte folią zabezpieczającą staje się twardsze oraz bardziej odporne na drgania i naprężenia w ramach okiennych i szklanych konstrukcjach. 
Folia zabezpieczająca obniża ryzyko rozbicia szkła w wyniku nagłych nieostrożnych ruchów, przeciągów lub zabaw dzieci.

Działanie

Jeśli mimo wszystko szkło się stłucze, folia zabezpieczająca utrzyma zarówno duże, jak i małe jego odłamki na swojej powierzchni. Powierzchnia szkła stajnie się jak pajęczyna, a odpryski nie rozsypią się uderzając w głowę i twarz. Jest to niezawodna ochrona przed skaleczeniem się oraz rozsypaniem niebezpiecznych odłamków po pomieszczeniu i meblach.


Norma EN12600

Norma bezpieczeństwa EN12600 reguluje stosowanie folii zabezpieczających na szklanych i lustrzanych powierzchniach w miejscach publicznych i instytucjach, w:

 • przedszkolach i szkołach
 • salach fitness i siłowniach
 • instytucjach publicznych, w których znajdują się duże szyby i lustra, i gdzie występuje ryzyko ich rozbicia.

W prywatnych domach i mieszkaniach montaż folii zabezpieczającej jest dobrowolny. Ich właściciele montują folię zabezpieczającą w celu zmniejszenia ryzyka stłuczenia szkła i ochrony przed obrażeniami spowodowanymi przez odpryski szkła.
W prywatnych domach i mieszkaniach folie zabezpieczające montowane są na:

 • szybach drzwi wewnętrznych
 • lustrach
 • drzwiach szaf i garderób
 • szklanych obudowach kabin prysznicowych i wanien
 • szklanych wiatrołapach, oranżeriach oraz innych konstrukcjach.


Jak wybrać folię zabezpieczającą do okien

Oferujemy dwa rodzaje folii zabezpieczającej:

 • Cristal 60-2Mil (55 mikronów) bardzo cienka, stosowana do szkła niewielkich rozmiarów, na przykład 40 na 40 centymetrów lub tym podobnych.
 • Cristal 120- 4Mil (112 mikronów) najpopularniejsza folia, zabezpieczająca przed odłamkami szkła. Stosowana do dowolnych szyb o grubości 4–5 milimetrów.

Folię zabezpieczającą nakleja się bez konieczności demontażu okna lub ramy lustra. Folia montowana jest na powierzchni szkła od strony ludzi. Jeżeli do szkła jest możliwy dostęp z dwóch stron, na przykład na drzwiach wewnętrznych, szkło należy okleić folią z dwóch stron. W ten sposób zapewnimy skuteczną ochronę przed odpryskami oraz znacząco wzmocnimy szkło.Trzeba wiedzieć

 • Folie chroniące przed odłamkami szkła są wykonane z grubszego materiału i mają bardzo mocny klej.
 • Jeśli z czasem chciałbyś usunąć lub wymienić folię zabezpieczającą, możesz to zrobić, ale nie będzie to łatwe.  Tego rodzaju folie posiadają bardzo silny klej i w odróżnieniu od innych folii okiennych są dość trudne do usunięcia. 
 • Po montażu musi minąć trochę czasu do całkowitego wyschnięcia kleju, a folia zacznie spełniać swoje zadanie po 15–25 dniach od naklejenia.
 • Folia zabezpieczająca chroni jedynie przed odłamkami szkła. Jeśli potrzebujecie ochrony przed włamaniem zobaczcie grube folie antywłamaniowe.
Model: Cristal 120- 4Mil -na wymiar
Cristal 120-4Mil chroniąca przed odłamkami szkła zgodna z normą EN12600 1B1Kup folię zabezpieczającą 4Mil Cristal 120 grubości 112 mikronów (grubość z osłonką zabezpieczającą 145 mikronów) chroniącą szkło przed stłuczeniem i odłamkami. Folia spełnia normy bezpieczeństwa EN12600 1B1 i skutecznie chro..
108.23 zł
Cena netto:108.23 zł
Pokazuje 1 do 1 z 1 (1 Stron)
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.